VIP

I dashuri i Çiljetës, trafikant droge në Itai

Është arrestuar në Itali i dashuri i këngëtares Çiljeta Xhilaga, i akuzuar për trafikimin dhe shitjen e sasive të konsiderueshme të lëndëve narkotike, kryesisht në San Marino, raportojnë mediat në Shqipëri.

Aleksandër Zaçaj është arrestuar së bashku me 11 shqiptarë të tjerë në kuadër të operacionit të koduar “Criminal Mindes”, i nisur në fillim të muajit janar të këtij viti. Ai dhe shqiptarët e tjerë kanë shitur një sasi prej 3450 gr kokainë dhe një sasi të vogël hashashi.

Emri i Aleksandër Zaçajt u lakua për herë të parë në tetor të vitit 2010, pasi mediat rozë nisën të flasin për lidhjen e tyre.

Më pas emri i tij shfaqej gjithmonë kur kishte një intervistë me Çilin. Madje kjo e fundit pati deklaruar se do shkojë të jetojë në Londër me të. Së fundmi ishte përfolur një ndarje mes tyre, por këngëtarja nuk ka bërë komente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button