s Taksisti gjen çantën me 187 mijë $, do të çuditeni se të kujt ishin paratë | www.Zemra.Org

Taksisti gjen çantën me 187 mijë $, do të çuditeni se të kujt ishin paratë

pare

Një taksist gjen një çantë brenda së cilës ishin jo pak, por 187 mijë dollarë.

Dikush i kishte harruar në sedijen e pasme. Ai nuk u mendua dy herë, por e dorëzoi çantën në polici. Një gjest i madh që jo të gjithë do ta kishin bërë.

Por pjesa më interesante e kësaj historie të ndodhur në Boston të SHBA-ve është diçka tjetër. Policia nisi kërkimet dhe zbuloi se çanta me, para i përkiste një të pastrehi.

Ato para ia kishte lënë trashëgimi i ati që sapo kishte vdekur. Kur i kthyen paratë endacaku i dhuroi taksistit …100 dollarë.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.