Kronika e ZezeLajmeMaqedonia

Tetë persona të lënduar në rrugën Gostivar – Kërçovë (VIDEO)

aksidentTetë persona janë lënduar, në mesin e tyre katër më seriozisht, në aksidentin e trafikut që ndodhi sot rreth orës 15 në rrugën Gostivarë-Kërçovë.

Në aksident jan përfshirë tre persona, ndërsa e njejta ka ndodhur në dalje të Gostivarit. “bëhet fjalë për ndeshje ku kanë qenë të përfshirë vetura Golf me targa të Italisë, Opel Astra me targa të Kumanovës dhe një Pezho 207 me targa të Ohërit.

Në aksident janë lënduar 8 persona prej të cilëve katër më seriozisht. Në mesin e të lënduarve ka edhe fëmijë të vegjël dhe të njejtit janë dërguar në Spitalin e Gostivarit, kurse të tjerët janë dërguar në Klinikat e Shkupit”, njoftoi Marjan Josifovski, zëdhënës I SPB-së në Tetovë.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close