Kronika e ZezeLajmeMaqedonia

Tetovari kafshohet nga qeni endacak, dërgohet në spital

Para pak çastesh në rrugën Kiro Ristovski Drnc, një tetovar i moshës 25 vjeçare me iniciale D.C është sulmuar nga një qen endacak

Para pak çastesh në rrugën Kiro Ristovski Drnc, një tetovar i moshës 25 vjeçare me iniciale D.C është sulmuar nga një qen endacak dhe për pasojë ka marrë lëndime trupore ku për ndihmë mjekësore është drejtuar në spitalin klinik të Tetovës ku ka marrë mjekimin e nevojshëm.

Më pas rastin e kan denoncuar në stacionin policorë të Tetovës. Nga sektori për punë të brendëshme Tetovë bëjnë të ditur se janë të njoftuar me rastin në fjalë dhe se janë ndërmarë të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Përndryshe një numër i madh i qenve endacak enden lirshëm në rrugët e Tetovës me çka të njejtit rrezikojnë jetën e qytetarëve pasi që nuk janë të vaksinuar.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button