BotaLajme

Turqi, Kurban Bajrami, mbi 3000 të plagosur

Mbi 3 mijë persona mbetën të plagosur në Turqi pas festimeve të Kurban Bajramit.

Sipas autoriteteve vendase 3232 persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e plagëve të marra në gjymtyre nga armë të ftohta gjatë ndjekjes së bagëtive të lëshuara për festën e sakrificës.

Autoritetet turke shtojnë se asnjë prej të plagosurve nuk ndodhet në gjendje të rëndë për jetën dhe se festimet në mbarë vendin nuk patën viktima.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close