Kronika e ZezeVIP

Vdes aktori i njohur me prejardhje shqiptare Paul Walker

paulYlli i filmit “The Fast and the Furious”  Paul Walker, ndroi jetë ditën e shtunë në një aksident në Californi.

Sipas mediave amerikane, Paul Walker ishte në një Porsche bashkë me një shokë i cili e ngiste veturë dhe disi humbi kontrollin dhe u perplas në një dru dhe më pas veturën e kaploi flaka.

Aktori ishte në Santa Clarita, Los Angeles, për një show veturash, të cilën e organizonte për shkaqe humanitare pas tragjedise që ndodhi në Filipine.

CBS ka raportuar se aksidenti ka ndodhur reth orës 3:30 pm (15:00) dhe deri sa kane arritur policia dhe brigada e zjarrfiksëve, vetura ka qenë totalisht në flakë. Pasi që departamenti i Los Anglos ka arritur të shuajë flakën, ato kanë gjetur dy viktima në veturën e djegur dhe të dy janë shpallur të vdekur.

Vdekja e aktorit u konfirmua edhe ne faqen e tij në Facebook nga njëri prej bashkëpuntorëve tëe tij.

Lexoni edhe Aktori Paul Walker eshte me prejardhje shqipetare!

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Close