VIP

Zukerberg blen shtëpi 7 milionë dollarë

Pronari i FaceBook,  Mark Zukerberg, pasuria e të cilit është vlerësuar në 13.5 miliardë dollarë, bleu shtëpinë e tij të parë, prej 7 milionë dollarësh.

“The Los Anxheles Times” raportoi se një prej themeluesve të rrjetit të famshëm social, bleu një shtëpi prej 520 metrash katrorë, me një pishinë në Palo Alto, të Kalifornisë.

Në fillim FB, i themeluar në 2004-n, u njihte vetëm nga studentët e Harvardit, më pas u bë faqja më e klikuar në mbarë botën, duke ia tejkaluar Frendster-it dhe duke dominuar ndaj MySpace.

FB numëron sot 600 milionë përdorues dhe shihet si kërcënim për Google apo Yahoo.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close