VIP

Fatlum Musliji dhe Ilira Gashi u selektuan per Eurovision

Gjatë seleksionimeve të Zvicrës për në Eurovision, Ilira gashi, si pjesë e grupit “The Colors” me këngën “Home” arriti të përzgjidhej ndër 10 prurjet më të mira të vitit.

Kënga e tyre u vlerësua fillimisht nga publiku e më pas mori aprovimin e jurisë. Ilira, përveçse në Zvicër, ka marrë pjesë dhe ne festivalet “Top Fest” e “Kënga Magjike” në Shqipëri. Fatlum Musliji gjithashtu arriti të klasifikohej në finalen e “Die grossten Scheizer Talente”, por si kërcimtar ku i surprizoi të gjithë, teksa kërceu në ritmet e këngës “Origjinale” të Aurela Gaçes dhe “Mamani nejen” të Elvana Gjatës.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close