VIP

Adele shet nëntë milionë kopje në SHBA

Super albumi i Adele, “21”, ka arritur të shitet hiç më pak se nëntë milionë herë në SHBA, duke u bërë vetëm albumi i 29-të në histori që arrin shifër të tillë të numrit të kopjeve të shitura.

Pas një jave ku ajo ka shituar jo më pak se 100 mijë kopje dhe ku u ngrit në vendin e dytë në Billboard Top 200, Adele arriti që me sukses të arrijë shifrën e nëntë milionë kopjeve të shitura të albumit “21”, duke hyrë tashmë në histori të muzikës amerikane.

Albumi tashmë ka kaluar 64 javë duke qëndruar në top 10, duke tejkaluar Paula Abdul dhe albumin e saj “Forever Your Girl”, teksa rekordin e mban Alanis Morissette, me albumin “Jagged Little Pill”, që ka qënduar 72 javë në top 10.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close