s Gostivar: Ia dhuron shokut veshkën, ja shpëton jetën! | www.Zemra.Org

Gostivar: Ia dhuron shokut veshkën, ja shpëton jetën!

Miqësia e vërtetë dhe e sinqertë jo çdo herë kalon pa sakrifica, madje edhe duke rrezikuar shëndetit për të shpëtuar jetën e një njeriu që e konsideron për mik.

Një histori të tillë ka pasur edhe Refet Shabani nga fshati Debresh, i cili duke lënë anësh çdo rrezik dhe perkusion që do të pasonte eventualisht në jetën e tij, vullnetarisht i ka dhuruar njërën veshkë shokut të tij të fëmijërisë Xhevat Sulejmanit nga po i njëjti fshat por me qëndrim të përkohshëm në Zvicër. Shokë në bankat shkollore, shok në shërbimin ushtarak, shokë gjithë jetën, ky ka qenë motivi i Refetit për të shpëtuar jetën e mikut të tij, i cili prej vitesh kishte kaluar në dializë dhe dita ditës gjendja e tij shëndetësore sa vinte e përkeqësohej. Tv2, ekskluzivisht sjellë rrëfimin e tij dhe të prindit të Xhevatit, Shaip Sulejmani. Kronikën mund ta ndiqni në emisionin javor informativ “Magazina Javore” ditët e diel me fillim prej ora 18 e 30 si dhe 22 e 30.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.