s Adele Archives | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Adele

Adele martohet në mënyrë të fshehtë

Adele martohet në mënyrë të fshehtë

Adele ka nxitur spekulimet se ajo tashmë është martuar me të fejuarin e saj Simon Konecki pasi është parë me një unazë ari në gishtin e saj të unazës. Këngëtarja… Read more »

Adele shet nëntë milionë kopje në SHBA

Adele shet nëntë milionë kopje në SHBA

Super albumi i Adele, “21”, ka arritur të shitet hiç më pak se nëntë milionë herë në SHBA, duke u bërë vetëm albumi i 29-të në histori që arrin shifër… Read more »

Adele: Dua vetëm të këndoj

Adele: Dua vetëm të këndoj

Këngëtarja britanike Adele nuk e pëlqen shumë jetën në sytë e publikut. Fituesja e çmimit Grammy thotë se ajo urren të jetë e famshme dhe nuk është e interesuar të… Read more »

Adele, ikonë e homoseksualëve

Adele, ikonë e homoseksualëve

Këngëtarja britanike, Adele, është ikonë e re e homoseksualëve. Një radio në Britani të Madhe e dedikuar për homoseksualët e ka shpallur atë si artiste të vitit. Krijuesja e hitit… Read more »

Adele më e popullarizuara edhe në karaoke

Adele më e popullarizuara edhe në karaoke

Këngët e Adele janë zgjedhja e shumicës së njerëzve që këndojnë karioke, duke qenë se hiti i saj “Someone Like You” është numër një në programin Lucky Voice. /Zemra.Org/ Çdo… Read more »

Adele e adhuron Beyoncen

Adele e adhuron Beyoncen

Adele është një fanse e madhe e këngëtares Beyonce dhe nuk lë rast që t’i shpëtojë pa e lavdëruar atë. Këngëtarja e re britanike ka deklaruar: “Beyonce është pjesë e… Read more »