BotaLajme

Arrestohen shtatë shqiptarë në SHBA

shba-shqiptareNjë bandë gjobëvënësish ka përfituar shuma të mëdha përmes kredive dhe kërcenimeve për klientët e lokaleve të tyre.

Ndërkohë që FBI-ja ka mundur që të shkatërrojë këtë bandë dhe të arrestojë nëntë anëtarët e saj, shtatë prej të cilëve janë shqiptarë.

Ata quhen: Ylli Gjeli, i njohur si Uilli; Fatmir Mustafaraj; Gëzim Asllani; Rezart Telushi; Eneo Jahaj; Ardit Pone; Erion Murataj dhe George Markakis e Brian Jackson.

Anëtarët e bandës tashmë janë lënë në paraburgim, pas masës së sigurisë dhënë nga Gjykata Federale me akuzën e grabitjeve dhe shantazheve nëpërmjet huamarrjes.

Për të kryer veprimtarinë e tyre kriminale banda e drejtuar nga Gjeli dhe Mustafaraj përdorte bodrumin e “Lion Bar & Grill”. Tashmë ata rrezikojnë deri në 20 vjet burg.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button