List/Grid

Tag Archives: Aurela Gace

Vesa Luma e dashuruar pas zerit te Aurela Gaçes

Vesa Luma e dashuruar pas zerit te Aurela Gaçes

Kjo foto që shihni është realizuar gjatë një spektakli të përvitshëm, që mbahet në diasporë dhe konkretisht këtë herë në Cyrih, “Miss dhe Mister Universi shqiptar”. Besoj se i njihni… Read more »

Aurela Gaçe vjen me këngë të re

Aurela Gaçe vjen me këngë të re

Aurela Gaçe ka publikuar këngën e saj më të re të quajtur “Tranzit”. Këtë këngë ajo e ka shoqëruar edhe me një video shumë profesionale, e cila është xhiruar në… Read more »

Këngëtaret që u bënë nëna në vitin 2011

Këngëtaret që u bënë nëna në vitin 2011

Vitin që po e lëmë pas, përveç martesave, në mesin e yjeve trend ishte edhe të bërit prind. Ndër të parat që lindën këtë vit ishte Edona Llalloshi. Këngëtarja kosovare, e… Read more »

Aurela Gaçe, rrëfen sekretet e shtatzënisë

Aurela Gaçe, rrëfen sekretet e shtatzënisë

Pas publikimit në kopertinën e numrit të kaluar në revistën “Jeta”, të fotove dhe intervistës së këngëtares së njohur shqiptare Aurela Gaçe, interesimi i lexuesve dhe fansëve të saj, për… Read more »

Nora Istrefi vjen me këngë ‘femërore’

Nora Istrefi vjen me këngë ‘femërore’

Nora Istrefi këtë javë do të sjellë këngën e saj më të re, me një videoklip të realizuar nga produksioni “Entermedia”. Kënga, siç edhe është përfolur më herët, do të… Read more »

Aurela & McKresha, një këngë për vajzat ‘e këqija’

Aurela & McKresha, një këngë për vajzat ‘e këqija’

Ka zgjedhur një rol të njohur në shoqërinë e sotme. Dhe këtë ja ka veshur vetes. Në vetën e parë, këngëtarja Aurela Gaçe shfaq gjithë pretendimet që mund të ketë… Read more »

Lansohet klipi “Cash” i Aurelës dhe Mc Kreshës

Lansohet klipi “Cash” i Aurelës dhe Mc Kreshës

Shumë kohë më parë ishte folur për një bashkëpunim mes Aurela Gaçes dhe reperit kosovar Mc Kresha. Dhe dyshja tashmë kanë realizuar këngën e tyre dhe e kanë shoqëruar atë… Read more »

Eurovizion, Shqipëria nuk arrin finalen

Eurovizion, Shqipëria nuk arrin finalen

Mbrëmjen e djeshme nisi Eurovizioni, festivali europian i këngës, me gjysmëfinalen e tij të parë, në Dusseldorf të Gjermanisë. Në këtë natë të parë ku u prezantuan 19 këngë, konkurroi… Read more »

Aurela Gace përfaqëson gjithë shqiptarët

Aurela Gace përfaqëson gjithë shqiptarët

Këngëtarja e mirënjohur që do të përfaqësojë shqiptarët në festivalit Eurovizion, Aurela Gaçe ka bërë promovimin e këngës së saj në Prishtinë, me ç’rast pohoi se nuk i intereson nëse… Read more »

Aurela Gaçe në mesin e favoriteve në Eurovzion 2011

Aurela Gaçe në mesin e favoriteve në Eurovzion 2011

Janë të ndryshme vlerësimet qe po merr kënga e zgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong. Një ndër gazetat më të suksesshme gjermane “Bild Zeitung” teksa shkruan për konkursin më… Read more »