BarcoletaBjondina

Barcoleta Me Bjondina

Pse Bjondina

– Pse bjondina e qet kacigen ne kry – Mos mi ra naj sen ne men
– Pse bjondina vesh brek te zeza – Mban dit zije per virgjinitetin e humbur
– Pse bjondina i lyn buzet me te gjelbert – Se e kuqja dmth STOP
– Pse ka ra bjondina per dritare – Se ka qen duke i hekurosur perdet
– Pse bjondina shkon ne shpi publike – Se punon…
– Pse bjondina flen me vizore – Qe me mat kohen sa ka flejt
– Qysh perben bjondina – Virgjine jam pasha femit
– Pse bjondina i mer shkallt me veti kur shkon me ble diqka – Se ka ndi qe jan rit qmimet
– Ja ben nje shoqe bjondines kam ni se krishlinden jan te premten – Kuku ishalla sosht i 13-i
– Cili osht ndryshimi ne mes te 7 bjondinav dhe 3 zeskanev – Rezultati:4
– Dallimi ne mes te bjondines dhe hotelit – Ne hotel te gjithe mysafiret regjistrohen.
– Pse bjondina mban sheqer ner jastak – Qe te ket gjum te embel
– Pse bjondina pin varekin – Me pastru fjalorin
– A e dini se cilët meshkuj janë të menqur dhe cilët janë budall? – Budallat kallzojnë barcoleta për bjondina kurse të menqurit flejnë me to
– Pse bjondina kur te lahet e hek deren e banjos – Tutet mos e kqyr naj kush per bire te qelsit…
– A e dini se pse bjondina i mban syzet ne barke? – Sepse i ka thene mjeku se e ka zorren qorre…
– Pse japonezet jane populli me i menqur ne bote? – Sepse nuk kan bjondina
– Pse biondina para se me ra me flejt i mbyll syt para pasqyres? – Sepse don me pa veten qysh doket kur t’flen…
– I thot bjondina bjondines – Po dyshoj ne burin tim,pom duket qe femin e fundit se ka bo aj
– Pse bjondina rri para vaskes para se mu la – Pret bojlerin mi dhez driten e gjelbert
– Qka thot bjondina kur te met shtatezen? – Ndoshta sasht i jemi
– Pse bjondines nuk i ndihet zani gjat seksit – S i ka than mami mos me fol met hujt
– Pse shkon bjondina ne kopsht zoologjik – Per me marr kerrin qe ja ka marr marimanga
– Pse rrzohet muri kur te mbeshtet bjondina – Se me i menquri lshon pe i pari
– Pse bjondina ulet ne ulsen e par ne kinema – Per me pa filmin e para
– Pse bjondina ura prej dritares – Se u kan tui hekuros perdet
– Pse bjondina e le kuleten permi televizor – Per mei dal programi sa me i pasur
– Pse bjondina i lan kembet me qorape vesh – Sepse uji eshte i ftoht
– Qka thojn bjondinat kur te ndegjojn ndonje barcolet per to – Uuuu budallicat

11 Bjondina
Gjate nje ngjitjeje neper shkembinje, 11 bjonde dhe 1 zeshkane kishin ngecur te kapura per litar. Litari nuk i mbante te gjitha dhe mund te keputej dhe te gjitha do vdisnin.
Zeshkanja fillon t’u flase perzemersisht bjondinave se si ajo do te sakrifikonte veten e saj per te shpetuar jeten e 11 bjondinave.

Ne fund, te gjitha bjondinat duartrokasin.

17 Bjondinat
kan qen 17 bjondina para nje diskoteke kan qen tuj prit.. rojtari diskotekes i pyet pse nuk hyni mbrenda po pritni? ato i pergjigjen e presim edhe 1 a nuk duhet me qen 18 per me hy mbrenda…

2 Bjondinat
jan takuar 2 Bjondina por dyjat e kan pat njetin problem ju kan hup burat njna e pyet tjetrin si duket buri jot ndoshta e shoh dikundi kjo i kthet me mjeker i plak i keq po skam cfar ti boj i kthehet i joti? nje i ri i nalt me vanth shum frar eshte ajo qe e ka burin e plak i kthet LENE AT TEMIN E KERKOJM TENDIN….

Bjondinat dhe bombet
Dy bjondina duke u shetitur gjejnë dy bomba….
E para: „ Ne duhet këtë menjëhere ta lajmrojme në polici“
E dyta: „Por në qoft se njëra eksplodon“
E para: „ po i thojmë se aty kishte qenë vetëm një“……..

Bjondina e martuar

Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht

Jepi edhe një shansë
Ne nje konkurs ne Gjermani moderatori pyet nje konkurues.”sa bejne 2+2?””5,qe pergjigja”-Gjithe salla tha.jepi dhe nje shans.Moderatori pyet perseri.”Sa bejne 2+2?”-“3 -qe pergjigjja”Salla edhe njehere-Jepi edhe nje shans.Moderatori drejtohet nga konkuruesi dhe me nje ton te ashper e pyet perseri.”Sa bejne 2+2?” “4 -u pergjigj konkuruesi” Nje bjonde nga salla,”-Jepi dhe nje shans!!!!

Biondina dhe burri i saj

Burri me gruan po fluturonin kur pa prit masë dëgjojnë një zhurmë. Piloti njofton me altoparlant se një motor është prishur the fluturimi do te zgjas 30 minuta me shumë se ishte parashikuar….Mbas 30 minutash përsëritet e njëjta gjë por piloti njofton se po fluturojnë me 2 motorë dhe fluturimi do te zgjas edhe 40 minuta te tjera…..Një gjë e tille përsërit dhe piloti njofton me altoparlant se: tani po fluturojmë vetëm me 1 motor dhe fluturimi do te zgjas 2 ore me shumë se e kishim parishikuar……….
Biondja pa prit masë thotë : Nëse edhe motori tjetër prishet, a do të ngelim këtu gjithë ditën?

Biondina

Dy bionde qëndrojnë pranë një lumi por ne ane te kundërta. Biondja nga njëra ane e lumit e thërret bionden ne anën tjetër dhe e pyet? Hej, te lutem me thuaj se si mund te kaloj ne anën tjetër te lumit?
Biondja tjetër i përgjigjet: Po ti tashme je ne anën tjetër te lumit.

 

 

Testi i shtatzënisë

Dje e kam bere testin e shtatzënisë po i thotë biondina biondinës, kjo tjetra i kthehet a ishin pyetjet e vështira.

 

Biondina në kafiteri
– Më falni, çfarë është kjo farë “hibiskus”?
– Është çaj.
– Atëherë më jepni një hibiskus prej kamilice.
Truri
Shefi i nevrikosur i thotë biondinës se e ke trurin në mes të këmbëve.
Të nesërmen biondina e thërret shefin në telefon dhe i thotë se s’mund të vijë në punë sepse kam gjakëderdhje në tru.

Bjondina ne New York
Ishte bjondina duke udhetuar per ne newyork dhe hyp ne aeroplan edhe ulet ne karikat e para dhe ato kan qen te zena dhe i kan thon dil mrapa se keto jan te zana por ajo ka thon jo mir jom ktu dhe u shku edhe piloti e i ka thon por ajo prap ka thon mir jom ktu dhe u shku stjuardezka dhe i ka thon diqka ne vesh dhe ajo u dal ne karikat ma mrapa dhe po e pyesin keta tjeret se qka i the ne vesh bjondines he qka i thash i thash se keto karikat e para nuk shkojn per newyork dhe e liroj vendin

Te ftohtit
Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.

Shanca e Bjondines
En ni kfiz special për Bjondina kur ti vjen rradha njones per mu përgjigj en pytjen sa bojin 3 herë 4 Bjondina thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.
Edhe ni shans, edhe ni shans! – Ja nisin me piskat Bjondinat qera.
Mir, sa bojin 2 herë 4?
Bjondina pi thot: 6
Perseri Gabim! – Thot Spikeri
Apet bjondinat qera: Edhe ni shans, edhe ni shans!
Mir, sa bojin 3 herë 3!
9 përgjigjet Bjondina.
Edhe ni shans edhe ni shans – Ja nisin apet Bjondinat tjera.

Sistemi i Frymëmarrjes

Shkon nji bjondinte doktorri me vokmena n’vesh.
Heki ato sene pi veshve! I thot Doktorri.
Bjondina: Jo, se nuk muj me jetu pa to.
Bohet nervoz doktorri edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mes me marr frym.
Kur ti vnon vokmenat en vesh Doktorri e Nin ni zo: merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen…

Bjondinat…

Dy bjondina pi kqyrin ni film en televizor.
Pa njo pa dy njona qohet e nal televizorin e i thot shoqes:
Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.

Passwordi
Merr ne tel nje bjonde ne Microsoft per ndihme .Edhe e pyet punojnjesi :
Cili eshte problemi juaj?
nuk mund te lidhem me internetin
Mire i thote ai, password-in e di??
Po thote ajo e di, ja pash nje shoku qe ishte ulur para meje
Shume mire, cili qe password-i juaj ??
6 yje (******)
– A e dini pse bjondina del te mesoje ne ballkon..?
sepse kur te diplomoje, te thote kam studiuar jashte!
– Pse bjondina i merr shkallet me veti kur shkon me ble dicka
se ka ndegjua qe jan rrit cmimet.
– Shefi i nevrikosur i thotë biondinës se e ke trurin në mes të këmbëve. Të nesërmen biondina e thërret shefin në telefon dhe i thotë se s’mund të vijë në punë sepse kam gjakëderdhje në tru.
– Gjate nje ngjitjeje neper shkembinje, 11 bjonde dhe 1 zeshkane kishin ngecur te kapura per litar. Litari nuk i mbante te gjitha dhe mund te keputej dhe te gjitha do vdisnin. Zeshkanja fillon t’u flase perzemersisht bjondinave se si ajo do te sakrifikonte veten e saj per te shpetuar jeten e 11 bjondinave. Ne fund, te gjitha bjondinat duartrokasin.

blondeSi aborton bjonda?
E myt lejlekun.

Si mund të ia djegësh Biondinës veshin?
Telefonoi kur është duke hekurosur.

Pse bjondina e mban ne frigorifer thiken?
Sepse eshte armë e ftoht.

Cila eshte pija me e preferuar per bjondet ?
Tjerta

Cfare bejne 17 bjonde para deres se nje klubi nate?
Presin te vije e 18 sepse siper deres se lokalit shkruhet “nuk lejohet nen 18?.

Pse zihen ne mes veti, dy bionde mbi nje motor?
Shtyhen per te zen vendin nga dritarja…

Cka thot Bjondina, kur e sheh levoren e bananes ne rruge?
A, apet kam me u rrezu a!?

Pse bjondina e mban nje gote te thate ne frigorifer?
-Sepse, kur t’i vjen nje mysafir dhe bjondina e pyet: “Cfare doni te pini”, e mysafiri i thot: “Kurgjo, faliminderit”, bjondina ngan e e merr goten e that’ edhe ia bjen.

Dy bjondina po ecin rruges. Njones pi cingron telefoni vazhdimisht, edhe kjo pe lyp neper çant’ po nuk pe gjen’. Shoqoja e vet pi thot: “Mos e ke harru n’shpi mojjj??”

Pse bjondina si t’lahet ja nis e ngan neper shpi (e n’mahall)?
Se lahet me shapmonin Wash & Go.

Cka bon bjondina me kry nen tepih?
Ngon muzik underground!

E pse ngon per dere?
E ndegjon grupin The Doors.

Pse bjondina e merr litarin (konopin) em veti kur t’ulet para kompjuterit?
M’u lidh n’internet! (shume logjike e shnosh, s’di pse e kan bo fore ket sen :P)

Pse bjondina mson n’ballkon?
Per me thon qe kom studju jasht!

Pse bjondina mban syza n’bark?
Se i ka thon mjeku e ki zorren qorre!

Qysh e mbyt ni nendetese plot me bjondina?
-troket ne dere!

Pse s’din me maru akuj bjondina?
– se e ka harru receptin!

Pse bjondina hec n’maje t’gishtave kur kalon ku ka medikamente(hapa)?
-mos me i zgju ‘hapat e gjumit’

Pse s’din bjondina me e thirre 911 ne rast urgjence?
– Nuk e gjen numrin 11 ne pulla t’telefonit!

Cka ndodh kur dy bjondina vrapojne ne perqafim te njera – tjetres…
… Thehet pasqyra

Pse bjondina mban sheqer ner jastak??
qe te ket gjum te embel

Pse bjondina pin varikin?
me pastru fjalorin

Pse bjondina e gjun oren prej dritares?
-se don me pa qysh po fluturon koha

Cilli eshte dallimi mes nje bjondine dhe nje mickoje?
– Mickoja ndalet se thithuri pasi qe ta godisni shuplake.

Qa i thote mami bjondines para se me dal on her first date?
– Nese nuk ia arrin me shku n’shtrat para 12, kthehu n’shpi!

Pse u gzu bjondina kur e ka maru puzzle mas 6 muje?
– Se n’paketim ka shkrujt prej 2 dej n’4 vjet.

Qa i thu bjondines qe s’ka as dure as kembe?
– Nice tits!

Si e quajne nje bjondine ne nje institucion te arsimit te larte?
– Vizitore

Cka thote bjondina kur dikush i thote: “Meno pak”??
– Une jom bjonde, s’kom nevoje me mendu!

Cka do te thote paraloja (para sexit) per bjondinen?
-30 minuta pergjerim!

Cila eshte semundja qe i paralizon bjondinat prej belit e teposhte?
– Martesa.

Cili eshte dallimi ne mes te bjondes dhe kalkulatorit me energji solare?
-Bjondet punojne naten

Cfare ka te perbashket bjondja me shishe te birres?
Te dyja jane te zbrazta nga qafa e lart

Pse bjonsina nuk deshiron te ulet afer dritsres ne aeroplan?
Sepse sapoi ka terur floket edhe nuk deshiron era tja prishe me shume

Pse kur porosit bjondja piza thot te ndahet ne 6 pjese?
Sepse 12 kurr nuk do te mund ti hajë

Pse bjondja qenron per 2 ore duke e shikuar tetrapakun e lengut te portokallit? Sepse shkruan CONCENTRATE

Cili eshte dallimi ne mes bjondeve dhe kabines telefonike?
Per ta perdorur kabinen te duhet nje cerek dollari

Si e huton nje bjone?
Jepja ne flet ku ne te dy anet shkruan ktheje ne anen tjeter

Si te pergjigjet nje bjonde kur e pyet a je seskualisht aktive?
Jo une vetem rri aty

Pse bjondja nuk mundet me e shkru numin 11?
Sepse nuk e din cili 1 vjen i pari

Pse bjondet vozisit VW (VolksWagen)?
Sepse nuk mund te shqiptojne PORSCHE

Cfare ben nje bjonde para pasqyres me syte e mbyllur?
Do te shikoje se cfare pamje ka kur fle gjume.

Si merret vesh qe nje bjonde po thote dicka intelligjente?
Kur e fillon fjaline me ” Nje dite nje mashkull me ka thene…………”

Cili eshte ndryshimi midis nje bjondeje qe i vijne ato dhe nje terroristi?
Me terroristin mund te besh negociata.

Pse bjondet kur flasin e tundit gjithmone koken?
Per te bere kontak ato 2 neurone te vetme qe kane.

Pse interesohen bjondinet për AIDS`in
Sepse dine ta lexojne.

Pse Bjondina e merr mausin kur shkon n’kishe?
– Me kliku n’ikona!

Pse qesh bjondina kur vetetine?
Mendon se po e fotografon dikush.

15 barcoleta per bjondina

1.pse bjondina e qet kacigen ne kry
mos mi ra naj sen ne men
2.pse bjondina vesh brek te zeza
mban dit zije per virgjinitetin e humbur
3.pse bjondina i lyn buzet me te gjelbert
se e kuqja dmth STOP
4.pse ka ra bjondina per dritare
se ka qen duke i hekurosur perdet
5.pse bjondina shkon ne shpi publike
se punon…
6.pse bjondina flen me vizore
qe me mat kohen sa ka flejt
7.qysh perben bjondina
virgjine jam pasha femit
8.pse bjondina i mer shkallt me veti kur shkon me ble diqka
se ka ndi qe jan rit qmimet
9.ja ben nje shoqe bjondines kam ni se krishlinden jan te premten
kuku ishalla sosht i 13-i
10.cili osht ndryshimi ne mes te 7 bjondinav dhe 3 zeskanev
rezultati:4
11.duke vozit bjondina i shkel 4 njerez i afrohet polici dhe i thot a je normal i ki shkel 4 njerez
e sa osht e lejushme pergjigjet bjondina
12.dallimi ne mes te bjondines dhe McDonalds
ne McDonalds e din perafersisht sa njerz jan sherby
13.pse bjondina mban sheqer ner jastak
qe te ket gjum te embel
14.i thot bjondina bjondines
po dyshoj ne burin tim,pom duket qe femin e fundit se ka bo aj
15.pse bjondina pin varekin
me pastru fjalorin

Show More

4 Comments

  1. Në bazimin e mendimit tim ju jeni shumë të suksesshëm dhe dua t ju them të vazhdoni me barcaletat tuaja sepse nga ana cdo njërit janë të mirëseardhur.Ju dëshiroj suksese të përgjithshme.

  2. sipas mendimit tim ju jeni te mrekullueshem dhe ju lutem te vazhdoni me barcaletat tuaja ta kendeshme sepse nga ana jone jane shume te vlefshme sepse jane ne kohen tone te argetimit. Ju deshiroj suksese te pergjithshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button