Barcoleta

Barcoleta

Shkon nje person tek doktori dhe i thote:- Doktor sa here pij kafe me dhemb syri.Doktori pasi e shikon me vemendje i pergjigjet.- Tani e tutje kur te pish kafe hiqe lugen nga filxhani!

Pacienti: Doktorr kam nje problem shume te madh flas ne gjume.
Doktorri: Mos u shqetesoni nuk eshte ndonje gje serioze.
Pacienti: E di doktorr e di po nuk dua qe te tere ne zyre te marin vesh gjerat e mia.

Nje djale kishte lene takim me nje bjonde, dhe teksa po i jepte ferrarit i thote:
– E dashur, dua te te them dicka te rendesishme. Une jam i martuar!
– Idjot,me trembe! Thash se ferrari nuk ishte i joti…

Kush peshon 100g ne darkë dhe 400kg ne mëngjes?
– Gruaja, sepse ne darke burri i thote a do flemë zogu im, ndërsa ne mëngjes i thotë do çohesh apo jo moj lope.

Ajo: I dashur, do vras veten.
Ai: Si the ?
Ajo: Po ja, do fus gishtat ne prize.
Ai: Moos, larg qofte se me djeg instalimet..!

Nje njeri donte te blinte nje kompjuter qe kushtonte 500 Euro, mirepo ai kishte vetem 499 Euro.
Del ne rruge, sheh nje grua dhe e pyet: A mund te me japesh 1 euro se me duhen per ta bler nje kompjuter? Gruaja gjith gezim ia kthen: Po nqs te jap 2 euro, do ma blesh dhe mua 1 kompjuter…

Dy shok
Hasa: Kam nje lajm te mire dhe nje lajm te keq,
Hysa: Ok me thuaj ate te mirin me perpara,
Hasa: Kam lene drogen,
Hysa: Po shyqyr me ne fund… po lajmi i keq
Hasa: Se mbaj mend ku e kam lene ja q…..a ropt.

Ishte Shqiptari, Italiani, Francezi dhe po flisnin per seks.
Francezi: un e bera mbrem me gruan 3 here, dhe ne mengjes ishte ne qef akoma.
Italiani: un e bera mbrem 6 her dhe ne mengjes gruaja me tha qe isha i vetmi qe dashuronte.
Shqiptari nuk po fliste.
Italiani dhe Francezi: po ti mer Shqiptar sa her e bere.
Shqiptari: 1 her.
Italiani dhe Francezi: po ca tha ne mengjes.
Shqiptari: mos ndalo, mos ndalo…

Nje malok vete ne kinema dhe shef nje film porno, ku ne ate moment nje pornostar po ja merte me goj.
Del nga kinemaja dhe vete ne mal dhe i thot gruas: Grua ke me ma marr me goj.
Ca thua thot gruaja se eshte turp.
Burri ke me ma marr se te mbyta.
Po mire thot gruaja me nje kusht se ta lyjm pak me mjalt.
Burri i thot: Me e ly me mjalt e fus ne goj teme jo tanen.

Fadili ishte ne ushtri dhe i vdes babai.
I thojne komandantit tregoji Fadilit qe i ka vdek baba por jo drejtperdrejte se merzitet.
Te nesermen komandanti: Ushtare kush ka babe nje hap para, ti Fadil ku k*rin po shkon?

E pyeten nje plak, me cilen nuse shkon me mire?
Plaku u pergjigj:Me te voglen.
E pyeten perseri Pse?
Sepse e madhja kur flas me thote, Ha mut ha, ndersa e vogla me thote, Mos ha mut

Ne shtepi, gjate ngrenies se darkes, gruaja e pyet burrin qe kishte drejtor: -Degjova se te ka ardhur nje sekretare e re?
– Po, e re
-Po si eshte ajo?
-E zakonshme.
-E bukur?
-Grua si te tjerat.
-Po me thuaj te pakten, si vishet?
-O, ooo vishet shume shpejt!

Një doktor pyeti pacientin e tij: Pi duhan?
Pacientin: Jo
Doktori: E pin alkolin?
Pacientin: Jo
Doktori: Po ti nuk paske asnjë ves
Pacientin: E kam një
Doktori: Çfarë?
Pacientin: Gënjej…

Mesuesi i thote nxenesit: ma zgjedho foljen “ec’
Nxenesi: un eci, ti ecen
Mesuesi: Me shpejt se skemi koh
Nxenesi: un vrapoj, ti vrapon.

Zoti krijoi boten, nje mrekulli.
Zoti krijoi detin, nje fantazi.
Zoti te krijoi edhe ty…
Epo nje gabim do e bente dhe ai…

Nje minister shkon ne azil, dhe takon te moshuarin e pare dhe i thote: sa vjec je, 65 thote i moshuari.
Si e kalon kohen e lire i thote ministri, po ja i thote i moshuari ne mengjes cohem bej çicin bej kaken pastaj merrem me punet e mia personale… largohet ministri pak i deshperuar.

Pyet nje tjeter: sa vjec je 75 thote ai, po si e kalon kohe e lire po ja i thote i moshuari ne mengjes cohem bej çicin bej kaken pastaj merrem me punet e mia personale… i deshperuar largohet ministri.

Pyet nje tjeter akoma me te moshuar sa vjec je (duke i bertitur ne vesh) 92 thote ai po si e kalon kohen e lire Po ja (thote ai) ne fillim bej çicin bej kaken pastai cohem nga shtrati.

U ka nal ni ferari ne samafor edhe vjen njani me bicikel edhe ja qel deren atij ferarit e i thot a bojm terka? aj thot jo. Ky e luti aj bre loqk tkam! Aj ja ban ani edhe ky kur ja mbyll deren, dera ja zen maicen.  Ferari nis e shkel 200 edhe biciklla barabar, ferari 300 edhe biciklla 300. Nalet ferari edhe biciklla nalet. I habut shoferi i ferrarit  i  thot qysh je qkaq i shpejt? Aj thot ma ke zan maicen te dera  hahhahahhahaha

U kan amerikani gjermani shqiptari edhe jan shty kush po shlohet pi kodrav e smytet gjermani u myt amerikani u myt kur i ka ardh reni shqiptarit ushlu edhe ja ka ba allla per para alla per mas kur i ka ardh reni meja ba alla per par ja ka ikk alla se tshkelaa

ish kan ni msuse edhe i thot nje qikes ke me sheni ni ese qa bon ti ton diten edhe ajo shkon ne shpi edhe ja nis e nin baben e vet ai thot tu nanen jau(******)ktyne politikanve e shenon ta (******)nanen edhe e gjyshja tu e thirr vllavin e vet kish pas pas ai me shku ne zvicer kjo e nin tu ba telefonin tytyty e shenon ty ty ty kur fol gjyshja i thot ati shko me ajroplan e shenon shko me ajroblan kur shkon te motra ish kan tu e kshur explorerin ajo thot qy majmuni cullak e shenon qy majmuni cullak kur shkon ne shkoll thot e kam ba thot lexoe : ta qifsha naen kujt e vet msusja ty ty ty thot shkoj te drejtori shko me ajroplan shkon te drejtori e lajmron kur vjen drejtori ne klas thot kush ka than ashtu thot qy majmuni cullak

ish kan niher djali edhe baba djali e kish ble ni or shum te shtrejt edhe ku shkon me ja kallxu babes baba i thot sa e ke ble qit or djali i thot200 euro baba i thot te pshurrsha ne te djali i thot pshurre se dush se nuk i hin uji

ishin 3 persona njeri Gjerman.Italijan.Shiptar dhe vendosin kush po rrin me magar ma shum.
i pari gjermani rri 1 or e 30 minuta dhe del e thot ik bre se spo rrike me magar.
i dyti italiani hin dhe rrin 3 or e del thot ik bre se spo rrike me magar.
i treti shqiptari kur hin shqiptari mas 5 min del magari thot ik bre se spo rrike me shqiptarin

ish nje gjerman nje amerikan dhe nje shqiptar dhe e bojn kush de kerceje ma shum me vetura armerikani me mercedes gjermani me bmw dhe shqiptari me fiqe nis amerikani dhe thot jo nuk e thej veturen nis edhe gjermani ndalet dhe thot jo nuk e thej veturen nis shqiptari dhe hudhet dhe thot asgje nuk dua vec nje pal brek se u dhita

ish kan nje burr edhe kur kish hi dhenderr , hala pa ra me fjet i thot gruas , grua : shko lart ne dhom une tani vi , edhe ky kur hyn ne dhom i thot gruas , mshili perdet ,dhe gruaja i mshel , burri thot : fike driten dhe gruaja e fik driten , burri thot : hyr brenda nen jorgan dhe gruaja hyn dhe burri i thot : shih qfar ORE me drit kam ble ,

ishkan nje hogj e nje burr e purri shin te hogja e i thot o hogj kum bo shun gjynahe po edhe shun tmira a shkoj ngjenet a ngjenem hogja kujtohet e thot po as ngjenet e as ngjenem po qaty te dera
nalet burri e i thot po ti be hogj ku shkon hogja i pergjigjet eeeee une ngjenet
e burri thot sa te jem une rte dera ti sun hyn mrena

U kon 1 Plak ne Autobus edhe 1 djal i ri ja ka nxan venin edhe ton kohen ka bo zhurum .Ky plaku nkam tu nejt me krroqee ka kersit se ska mujt me njet ju kan dridh durt .Ja ka bo aj djali o Axh ish me ja kon ngjit qesaj krroqes tane 1 gom ma mir ish kan skishe bo zhurum .Plaku ja ka kthy edhe baba jot me kon ngjit 1 gom sishe dal tii hiq.

 

 

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button