s Cërvenkovski i propozon Ahmetit, Teuta Arifin për kryeministre | www.Zemra.Org

Cërvenkovski i propozon Ahmetit, Teuta Arifin për kryeministre

Sipas burimeve të portalit informativ “kurir.mk”, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka marrë dhe menjëherë e ka refuzuar ofertën e liderit të LSDM, Branko Cërvenkovski për formimin e qeverisë së koalicionit të gjerë të përbërë nga partitë politike të Frontit opozitar të kryesuar nga LSDM dhe të gjitha partive shqiptare.

“Marrim vesh se në këtë takim, Cërvenkovski i ka thënë Ahmetit se shqiptarët do të përfitonin dyfish më shumë resorë sesa tani, duke përfshirë edhe vendin e kryeministrit. Si emër konkreyt për kryeministre është përmendur Teuta Arifi. Po ashtu pjesë e ofertës së Cervenkovskit kanë qenë edhe plotësimi i disa kërkesave kyçe të shqiptarëve”, shkruan ky portal pro-qeveritar.

Sipas burimeve të portalit, këtë ide të Cërvenkovskit, ia ka transmetuar Ahmetit një person i besueshëm i tij. Mirëpo përgjigjja e Ahmetit ka qenë negative, pasi ai nuk është person që luan pas shpine. “Ahmeti ka qenë decid se për të është e papranueshme që nëpërmjet kombinimeve jo principiele të luhet me vullnetin e qytetarëve të shprehur në zgjedhjet e para 10-të muajve, ku BDI dhe VMRO-DPMNE morrën mbështetjen e tyre”, thuhet ndër të tjera në tekstin e këtij portali.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.