s Djali zbulon arsyen, pse vjehrri zviceran vrau dhëndrin shqiptar | www.Zemra.Org

Djali zbulon arsyen, pse vjehrri zviceran vrau dhëndrin shqiptar

Të hënën në Gerlafingen vjehrri Imran S. (54) qëlloi me plumb dhëndrin Alil A. (34) përpara bijës dhe dy mbesave. Në mbrëmjen mes të hënës dhe të martës ai ndërroi jetë në spital. 54 vjeçari është zviceran me origjinë nga Maqedonia dhe hetimet për vrasje nuk janë zbardhur akoma. Momentalisht ai ndodhet në paraburgim.

BLICK takoi birin e vrasësit, Z.S.* (21), i cili njeh prapaskenat. “Babai im mori një telefonatë nga motra ime të hënën në mëngjes,” thotë automekaniçari. Ajo i kishte thënë, se ka probleme me burrin e saj Alil A.

BLICK traf den Sohn des Täters, Z. S.* (21). Er kennt die Hintergründe. «Mein Vater hat am Montag von meiner Schëester einen Anruf erhalten», so der Automechaniker. Sie habe gesagt, es gebe Probleme mit Ehemann Alil A.* (i vdekur në moshën 34). «Ajo luti babain për ti ardhur në ndihmë dhe kishte dëgjuar sesi 34 vjeçari i ndjerë kishte goditur fizikisht motrën time.”

A kishte kërcënuar viktima?

Z. S. tregon se babai kishte nisur me pistoletë drejt shtëpisë së bijës. “Ai është person i qetë, por kësaj here jo, pasi Alil kishte dhunuar dhe kërcënuar me vdekje motrën dhe dhëndri jem kishte gjithashtu armë.”

Z.S. nuk dijë më shumë të sqarojë ngjarjen, por tash ai premton se do përkushtohet maksimalisht për dy mbesat e tij, të cilët kanë humbur babain.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.