Kronika e ZezeLajme

Durrës, vetëvritet nëna e dy fëmijëve

Një 28-vjeçare e qëlluar me armë zjarri në zemër ka humbur jetën pasditen e të hënës në Durrës.

Sipas Shekulli, Albana Dalipi, nënë e dy fëmijëve është dërguar në spital nga të afërmit, por ka ndërruar jetë në sallën e operacionit.

Viktima ishte qëlluar me armë zjarri ne banesën e saj dhe është gjetur, sipas dëshmive të familjarëve në gjendje kritike brenda në banesën e vet e zhytur në një pellg gjaku. Afër ka pasur edhe armën e zjarrit, pistoletë.

Mjekët thanë se viktima kur ka arritur në sallën e operacionit kishte humbur tërësisht ndjenjat dhe se thuajse nuk kishte fare shenja jete për shkak të gjakut të humbur nga hemorragjia e madhe.

Nga hetimet paraprake është dalë me përfundimin se viktima 28-vjeçare, Albana Dalipi, është vetëqëlluar me armë. Burimet nga vendngjarja bëjnë të ditur se gruaja ka lënë edhe letër duke treguar se do të kryente vetëvrasje.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close