s Gani Sahiti pranon vrasjen e Remzi Salihut | www.Zemra.Org

Gani Sahiti pranon vrasjen e Remzi Salihut

Gani Sahiti për herë të parë e ka pranuar vrasjen që ia ka bërë drejtorit të arsimit në Komunën e Prishtinës, Remzi Salihut.

Por, ai nuk e ka pranuar cilësimin juridik apo aktakuzën për vrasje të rëndë me paramendim.

Në seancën e leximit të aktakuzës, pala mbrojtëse – që në këtë rast është nga avokatë të huaj – ka thënë se ajo nuk mund të cilësohet si vrasje e rëndë e bërë në mënyrë dinake, apo hakmarrje e paskrupullt.

Në seancë që zgjati pak, Gani Sahiti ka hyrë me lot në sy.

Se kur do të vazhdoje gjykimi ende nuk është vendosur, ndërsa Sahiti është dërguar në burgun e Dubravës.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.