s Grafite fashiste dhe antishqiptare në Ohër | www.Zemra.Org

Grafite fashiste dhe antishqiptare në Ohër

Në disa objekte në Ohër të shtunën në mëngjes janë vërejtur disa grafite me përmbajtje fashiste dhe antishqiptare, informon gazeta “Lajm” nga Shkupi.

Bashkë me parullën “Vdekje për shqiptarët” grafitet kanë përmbajtur edhe kryqin fashist. Grafite të tilla janë shkruar në objektin e Shtëpisë së shëndetit, në objektin e gjimnazit të Ohrit te një shitore në Carshinë e Ohrit, por edhe te xhamia në rrugën  “Marko Nestorovski”.

Policia e Ohrit ka njoftar se incidente të njëjta janë shënuar edhe ditëve të kaluara.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.