BotaLajme

Gruaja më e shkurtë në botë filloi të merret me politikë

Gruaja më e shkurtë në botë, Jyoti Amge, e gjatë rreth 80 centimetra, iu bashkua fushatës zgjedhore në Indi duke mbështetur partinë djathtiste Maharashtra Navnirman Sena. Amge konsiderohet yll në Indi dhe zëri i saj ka shumë ndikim tek votuesit.

“Njëri prej problemeve kur je i famshëm është që njerëzit të bëjnë pyetje shumë irrituese kudo që paraqiteni. Sikur të mos isha personi më i shkurtë në botë, nuk do të isha e famshme”, tha Amge për mediat indiane.

Amge u regjistrua në librin e rekordeve Guinness si tinejxherja më e shkurtë në botë. Ajo tash bëhet 18 vjeçare, ndërsa peshon gjithsej pesë kilogramë dhe për shkak të një sëmundje ajo më nuk do të rritet.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close