s Gruaja më e shkurtë në botë filloi të merret me politikë | www.Zemra.Org

Gruaja më e shkurtë në botë filloi të merret me politikë

Gruaja më e shkurtë në botë, Jyoti Amge, e gjatë rreth 80 centimetra, iu bashkua fushatës zgjedhore në Indi duke mbështetur partinë djathtiste Maharashtra Navnirman Sena. Amge konsiderohet yll në Indi dhe zëri i saj ka shumë ndikim tek votuesit.

“Njëri prej problemeve kur je i famshëm është që njerëzit të bëjnë pyetje shumë irrituese kudo që paraqiteni. Sikur të mos isha personi më i shkurtë në botë, nuk do të isha e famshme”, tha Amge për mediat indiane.

Amge u regjistrua në librin e rekordeve Guinness si tinejxherja më e shkurtë në botë. Ajo tash bëhet 18 vjeçare, ndërsa peshon gjithsej pesë kilogramë dhe për shkak të një sëmundje ajo më nuk do të rritet.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.