FutbollSport

Ibra: Nuk duartrokita për Ronaldon

ibra-hdSulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, ka bërë të ditur se ai nuk e duartrokiti Cristiano Ronaldon kur ai e kompletoi het-trikun e tij me Portugalinë.

“A isha duke e duartrokitur Ronaldon? Jo, unë vetëm u mundova t’i inkurajoj bashkëlojtarët e mi”, sqaroi Ibracadabra për La Gazzetta dello Sport.

“Unë duartrokita për t’ua ngritur vetëbesimin atyre dhe për t’i motivuar për minutat e fundit. Ne veç ishim në disavantazh, por është shumë e rëndësishme që të mos dorëzohesh deri në vërshëllimën e fundit sepse të diçka e papritur gjithmonë mund të ndodhë”, ka përfunduar Ibra.

Show More

Related Articles

Back to top button