VIP

Ikona e filmit Michelle Pfeiffer

Aktorja hollivudiane, Michelle Pfeiffer, e cila ka qenë tri herë e Nominuar për Oskar (falë roleve në filmat “Batman Returns”, “Scarface“ dhe “Stardust”) është fituese e sivjetme e çmimit “Ikona e filmit”.

Ky çmim u ndahet personaliteteve të cilët i kanë kontribuuar industrisë së filmit, ndërsa aktorja veterane do ta marrë trofeun gjatë një ceremonie në CinemaCon në Las Vegas që do të mbahet këtë muaj.

“Michelle Pfeiffer është një nga femrat e vërteta lidere në industrinë e filmit”, ka thënë drejtori i CinemaCon, Mitch Neuhauser.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close