s Iniciohen hetimet për keqpërdorimet në UP | www.Zemra.Org

Iniciohen hetimet për keqpërdorimet në UP

Pas zhvillimeve aktuale rreth Universitetit të Prishtinës, Këshillit Drejtues i këtij institucioni në mbledhjen e mbajtur pas dite ka vendosur që të formojnë një komision hetimor lidhur me procedurën dhe vërtetësinë e mirënjohjes së marrë nga Samitin e Cilësisë, por edhe për qartësimin e keqpërdorimeve të mundshme gjatë vizitës në SHBA.

Lajmin e bëri të ditur anëtari i këshillit drejtues, Milazim Krasniqi, i cili ka thënë për Kosovapress se ky komision ka për detyrë që brenda një jave t’i paraqes raport Këshillit Drejtues lidhur me këto çështje.

Kurse, sa i përket shkrimeve të fundit lidhur me keqpërdorimet e mundshme në UP, Krasniqi thotë se anëtarët e Këshillit kanë diskutuar me tone shumë kritike ndaj punës së menaxhmentit, të cilat kanë rezultuar me vendimin për hetime, që i cili hap rrugë qartësimit të keqpërdorimeve eventuale.

Po ashtu, meqenëse është faza e zgjedhjeve dhe fundi i mandatit të menaxhmentit, Këshilli Drejtues ka marrë vendim t’i ndalojë të gjitha konkurset për pranim të punëtorëve të rinj, udhëtimet jashtë shtetit, por edhe investimet në UP. /


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.