FutbollSport

Ja vajza nga Kosova e cila i ofroi Shaqes kenaqesi per 12 orë

kjo-vajzaLojtari me origjinë Kosovare, Xherdan Shaqiri arriti që të shkëqejë në përballjen kundër kombëtares së Hondurasit duke arritur që të shënojë het-trick.

Xherdan Shaqiri arriti që të shënojë het-trick në fitoren e kombëtares së Zvicrës, teksa ai u bë lojtari i parë shqiptar i cili shënon tre gola në një ndeshje të vetme. “Ndeshje e jashtëzakonshme për mua dhe për skuadrën time”. “Të gjithë jemi të lumtur.

Nuk më interesojnë kritikat sepse e di se çfarë jemi në gjendje të bëjmë. Skuadra më ndihmoi shumë sonte, prandaj ndjehem krenar”, përfundoi ai.

zemraorg

Related Articles

Back to top button