s Jolie letër Shoqatës së Gazetarëve të Serbisë | www.Zemra.Org

Jolie letër Shoqatës së Gazetarëve të Serbisë

Angelina Jolie përmes agjentit të saj ia ka dërguar një letër Shoqatës së Gazetarëve të Serbisë për të hedhur poshtë shkrimet e disa mediave në Serbi, sipas të cilave, ajo ka bërë thirrje për ndarjen e Republikës Serbe të Bosnjës.

“Kurrë nuk kam bërë thirrje për ndarjen e Republikës Serbe dhe asgjë e ngjashme nuk ka qenë temë e diskutimit në takimin e fundit me presidentin Obama”, thuhet mes tjerash në letrën që e ka publikuar Blic.

Ajo po ashtu ka mohuar se në filmin, “Në tokën e gjakut dhe të mjaltit”, të cilit ia ka bërë regjinë, thuhet se gjatë luftës janë vrarë 300.000 njerëz.

Filmi në fjalë flet për historinë e një gruaje boshnjake-myslimane dhe një burri serb, të cilët bien në dashuri para luftës dhe takohen përsëri gjatë konfliktit – kur ai është oficer në ushtrinë serbe, ndërsa ajo e burgosur në një kamp.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.