BotaLajme

Këta janë pesë shqiptarët që kanë bastisur gjysmën e Greqisë

Ky është titulli i një faqeje greke informative me të cilin përshkruan lajmin e publikimit të fotove të disa shqiptarëve të shpallur në kërkim për grabitje.
5shq
Ata në fakt kanë kryer shumë grabitje shtëpish dhe automjetesh në Larisa, Atika, Kotinth, etj,.

Policia greke e akuzon grupin e shqiptarëve për të paktë grabitjen e 25 automjeteve.

Dy prej pjesëtarëve të grupit janë arrestuar, ndërsa tre të tjerë janë ende në kërkim.

Në pranga janë vënë Paulin Gjoka dhe Klaudio Gjoka, kurse në kërkim janë Marko Frroku, Tonin Ndoci dhe Martin Gjoka.

Back to top button