s Këtë njeri mund ta rrihni kur të dënoni, nuk dënoheni | www.Zemra.Org

Këtë njeri mund ta rrihni kur të dënoni, nuk dënoheni

Riza Gunay nga Turqia, është njeriu i parë dhe i vetëm në botë, që ka mundur të marrë një liçensë për ta rrahur njerëzit. Prej dy vjetësh, ai ka hapur një biznes për njerëzit e stresuar, të cilët mund ta godasin dhe rrahin atë, pikërisht për të shkarkuar stresin dhe lodhjen.

Shërbimet e tij përfshijnë katër metoda. “Thes i gjallë” është metoda e parë, metodë në të cilën klientët e tij mund ta rrahin pa kurrfarë rezistencë nga ky i fundit. Metoda e dytë i lejon klientët që t’i bërtasin dhe ta shajnë, pasi në këtë mënyrë largojnë stresin, frikën, dyshimin dhe ndjenjat e tjera negative.  “Work Up” quhet metoda tjetër, gjatë të cilës ai me ritme të ndryshme dhe me biseda relaksuese i qetëson klientët. Metoda e fundit quhet “Dhoma për shkarkim”, ku Gunayn e gjuajnë me vezë, tortë dhe sende të ndryshme.

70% e klientëve të tij janë femra, ndërsa Rizai thotë se ka rreth 40 klientë në muaj.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.