LajmeMaqedonia

Ku je be o Hoxho!

Gazetari maqedonas Zoran Bozhinovski ka botuar një shkrim mbi kriminalitetin në BFI dhe asistencën që e merr nga partia shqiptare në pushtet si dhe funksionarë të saj!

Zaten po mos të ishte ndihma e BDI-së, pas gjithë atyre skandaleve të Suljeman Rexhepit dhe të tjerëve, punët do të ishin më ndryshe.

Bozhinvski më pastaj boton edhe një bisedë të zhvilluar mes të emëruarit sekretar gjeneral i BFI-së Irsal Jakupi dhe Miralem Asanit (anëtar i Këshillit të prokurorisë publike të RM, zv.kryetar). Biseda e tyre dëshmon shumëcka!

10612703_170147136649810_2150513057389709802_n

Në vazhdim e keni bisedën e zhvilluar:

Miralem Asani: Ku je be o hoxho

Irsal Jakupi: Ne shpaj tem be vlla. Hahaha. Llafi i kadijes Tej cish bon

Miralem Asani: Ce te shof cfar ka. Neser ku ije. A do vish ne gostivar per xhuma?

Irsal Jakupi: Ne shkup jom. Kom nji program per ramazan ne tv. Aga baba ne Gjermani ka shku?

Miralem Asani: Po e di. Do mare vetur te perdhoset

Irsal Jakupi: Inshallah e gzon. Cish veture?

Miralem Asani: Shum te fort, ballen.

Irsal Jakupi: Zengejn o ai

Miralem Asani: Po be. Ene tej tash e kije mundesin o lesh te behesh zengin me gjithe shoket e mire

Irsal Jakupi: Ho be me 40 mij denare rroge, asni [email protected] sun boj

Miralem Asani: Do bejsh, shejf fejtu naper pune, mos u ben le$h.

Irsal Jakupi: Cish pune. Sdi cish tboj

Miralem Asani: Te haxhit fajte turejnin ene tej predvode, mos le tjer. Çim Sula nuk shkon, mere tej udhehiqe.

Irsal Jakupi: Kontratat bohen para. Sivjet asni le$h sun boj.

Miralem Asani: A be mora. Ka harxhime tjera qe nuk parashikohen. Do shkosh tej me hotelet di besh kontratat, pi atajve do vu thush ka 10-20% per ty qe i con haxhit.

Irsal Jakupi: Aj inshallah tej si thue bohet

Miralem Asani: Mbasandej di thush ta beje fakturen ma te madhe, tej di japesh dicka ataj. Po cashtu, kur shkon te lidhish kontrat ene mvaret me cellen shkon, mos te shpionire. Si te shkosh tej une do te mcoj si ta besh. Ha bane te shkojm umre ene do lidhim kontrata, atje do te vejsha si keshilltari jot.

Irsal Jakupi: Nuk e di be a dem cojn mu, hala taze jom.

Miralem Asani: E po tej me shefin ket pun pastroe, tjera vjet e ka pas aj muti Afrimi.

Irsal Jakupi: Po be, ai i ka bo

Miralem Asani: E po ateher bjeri punes, bisedo me shefin, kape ballenin ene futja. Si te dush merem ene mu, si te te lejojn.
Irsal Jakupi: Sdu be te imponohem meniher

Miralem Asani: Ne na japin dnevnica, a ka?

Irsal Jakupi: Ka be dnevnica

Miralem Asani: Nauk gjalo mos hik prej obligimeve

Irsal Jakupi: De pres ai tem those

Miralem Asani: Ball do vu rejsh krejtave. Ani se hyn vet bisedon per keto pun si do shkojn, di thush sivjet si e ke ndermend ti sosim keto pun, si mendon ti kordinojm punet e haxhive.

Irsal Jakupi: Do ti thom Lulit. Ma mejr ai

Miralem Asani: Nauk, shko vet mos shko nepermjet atij. A kije ndonji ide ta opercaionalizojm? Cfar hoteli ti lidhim kontratat a kije ndonji tendin atje, si don ta bejm.

Irsal Jakupi: Ai be i din kto pun mejr. Ene ai ka qon

Miralem Asani: Cili lul be, ah lesh ije tej

Irsal Jakupi: Djali i tij

Miralem Asani: Kur i kije paret me autorizimin e shefit krejt i kije, mos ja fut kot, ene mos shaum me at, se ka pun qe nuk jan ne interes te shefit ti dije djali, a more vesht, duhet i kujdesshem te jesh me gjalin.

Irsal Jakupi: Ai krejt ja din ene Afrimit

Miralem Asani: Benu pak gjarpen, nese shefi te thot dja tregojsh, nese jo tej bene punen tende, ene kije kujdes.

Show More

Artikuj te ngjajshem

Close