Shendetesi

Largoni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë!

Të gjithë ata që kanë provuar të bëjnë një jetë të shëndetshme dhe të kenë trupin e ëndrrave, e dinë se kërkohet shumë përkushtim për ta realizuar këtë. Shpesh, obligimet tona të përditshme dhe mënyra e shpejtë e jetës është duke na parandaluar që të përkushtohemi shumë për një jetë më të shëndetshme.

Për shkak të ushqimit të pashëndetshëm dhe të dobët, mungesës së ushtrimeve dhe aktivitetit, njerëzit fitojnë bark. Por, ekziston një pije që duket se redukton dhjamin në bark për vetëm 7 ditë. Pija bëhet nga përbërës që gjinden lehtë në treg. Përbërësi magjik është saktësisht bananja.

Bananet ndihmojnë në largimin e toksinave, por kur kombinohen me farat e lirit, e rrafshojnë edhe stomakun. Këta janë përbërësit e pijes:

  • 1 banane,
  • 1 portokall,
  • Pak xhenxhefil,
  • 1 lugë gjelle vaj kokosi,
  • 2 lugë gjelle hirrë,
  • ½ filxhan jogurt me pak yndyrë.

Përgatitja:
Vendosni gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni mirë. Pijeni pijen dhe kënaquni me shijen dhe rezultatet e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button