s Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani” | www.Zemra.Org

Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani”

Fadil Arsllani, i dënuar me 11 vjet e gjysmë burg për lëndën “Çekani” sot është liruar nga burgu. Nga drejtoria e burgjeve për Alsat M konfirmuan lajmin duke thënë që Arsllanin ndërpritet përkohësisht masa e dënimit me burg për shkak të gjendjes së tij shëndetësore. Pas marrjes së trajtimit të nevojshëm, gjë që mund të zgjasë rreth 20 ditë, nga kjo drejtori thonë se Arsllani do të kthehet përsëri në burg.

Në korrik të 2016-ës të njohurit si fajdexhinjtë nga Gostivari morën gjithsej 53 vite e gjysmë burg. Gjithsej janë dënuar shtatë persona. Grupi kriminal i përfshirë në rastin “Çekani” ka operuar në rajonin e Gostivarit që në vitin 2008. Kryesisht janë marrë me fajde dhe kështu kanë përvetësuar dobi kundërligjore pronësore përmes kryerjes së më shumë veprave penale.

Kanë dhënë para hua dhe duke shfrytëzuar gjendjen e vështirë të atyre që u kanë dhënë hua, kanë siguruar për vete dobi të tepruar pronësore. Për ta kthyer huan i kanë keqtrajtuar fizikisht të dëmtuarit. Si pjesë e grupit kriminel të Gostivarit nga policia gjithsej janë ndjekur 21 persona.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.