FutbollSport

Messi është nga tjetër planet

messiPas barazimit pa gola me Barcelonën është mesfushori i Atletico Madridit, Arda Turan, ai që ka lëvduar superyllin Lionel Messi.

Klubi nga kryeqyteti spanjoll arriti të marrë një pikë në shtëpi nga Barcelona që është barazimi i tretë radhazi me rezultat 0-0 i këtyre dy ekipeve dhe Arda ka pasur lëvdata vetëm për nj ënjeri.

“Messi nuk është nga kjo botë, ai është jashtëtoksor”.

“Për mua, ai është lojtari më i mirë në histori të futbollit”, ka deklaruar Arda.

zemraorg

Related Articles

Back to top button