s Drogë në Kakavijë, arrestohet 35-vjeçari | www.Zemra.Org

Drogë në Kakavijë, arrestohet 35-vjeçari

Policia kufitare në ka bllokuar 4 kg hashash në Kakavijë dhe ka arrestuar një person për trafik lëndësh narkotike. Personi i arrestuar është Argjent Shametaj, 35-vjeç, lindur dhe banues në fshatin Aranitas të rrethit Mallakastër.

Operacioni i policisë është finalizuar dhe rreth orës 23.00 në Pikën e Kalimit të Kontrollit Kufitar Kakavijë.

Efektivat e Policisë Kufitare të Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë kanë marrë informacion në rrugë operative se në një nga autobusët e linjave ndërkombëtare , Tiranë -Kallamatë të shoqërisë “Tirana Euro Bus”, do të trafikohej një sasi lënde narkotike në drejtim të shtetit grek, raporton Noa.

Pas informacioneve, shërbimet e policisë kufitare në Pikën e Kalimit në Kakavijë , gjatë gjithë mbrëmjes kanë ushtruar kontrolle të rrepta në të gjithë autobusët e linjave ndërkombëtare Shqipëri –Greqi kryesisht të shoqërisë “Tirana Euro Bus”.

Autobusi është paraqitur në pikën doganore në orën 23:00, ndërsa policia thuhet se ka nisur kontrollin në detaje në të gjitha çantat dhe valixhet që ndodheshin në bagazhin e autobusit në prezencë të çdo pasagjeri.

Nga kontrolli i ushtruar në bagazhet e pasagjerëve në prezencë të çdo pasagjeri sipas valixhes dhe çantës përkatëse, njëra prej çantave nuk i përkiste asnjërit prej pasagjerëve.

Brenda saj kishte një pako të madhe në formë të çrregullt e mbështjellë me letër natriban transparent dhe poshtë me letër alumini ku brenda saj kishte lëndë narkotike të presuar e llojit mariuanë, gjithsej rreth 4 kilogramë.

Menjëherë punonjësit e Policisë Kufitare kanë shoqëruar drejtuesin e autobusit dhe dy persona si të dyshuar për në ambientet e Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë .

Pas pyetjes nga policia, është verifikuar se doga është e Argjent Shametajt.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.