BotaKronika e ZezeLajmeShqiperia

Një shqiptar në vrasjen e dy policëve grekë

Athinë, Një ndër personat që janë zyrtarisht nën akuzën për vrasjen e dy punonjësve të policisë greke është shqiptar, konfirmoi sot policia në Athinë.

Policia greke deklaroi se janë katër, personat e dyshuar për masakrën, ku tre prej tyre janë nga shtete e ish Bahskimit Sovjekti, dhe i katërti një 35-vjeçar shqiptar. Ky i fundit, është një i arratisur nga burgjet greke, i arrestuar dhe gjykuar e dënuar për grabitje.

Ata akuzohen se më 1 mars ekzekutuan dy punonjës të policisë greke të skuadrës speciale “DIA”.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close