s Nora Gjakovës iu “mohua” medalja e arit (Video) | www.Zemra.Org

Nora Gjakovës iu “mohua” medalja e arit (Video)

Xhudistes Nora Gjakova i është mohuar medalja e arit në Lojërat Evropiane “Baku 2015”.

Kështu ka deklaruar trajneri i saj, Driton Kuka, në një prononcim për Televizionin Dukagjini, transmeton Gazeta Olle.

Pas rikthimit nga Lojërat Evropiane të hënën mbrëma, ai ka thënë se gjyqtarët ia mohuan asaj fitoren në gjysmëfinale

Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri 57 kg, duke u bërë kështu kosovarja e parë që sjell titull olimpik.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Comments are closed.