KosovaKronika e ZezeLajme

Përleshje në Kaçanik

pistoletePolicia e Kosovës raportoi se katër të dyshuar janë shoqëruar për në stacionin policor, pasi të njëjtit janë rrahur mes veti, ndërsa njëri nga të dyshuarit nga shtëpia e tij ka shtënë më armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur të enjten në rrugën “Dy Korriku” në Kaçanik.

Te i njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një armë MK-48 dhe 14 gëzhoja të cal.7.62mm. Në konsultim me prokurorin të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

zemraorg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button