s Pikturoi njëkohësisht në tri vende të ndryshme (Video) | www.Zemra.Org

Pikturoi njëkohësisht në tri vende të ndryshme (Video)

Alex KiesslingArtisti austriak, Alex Kiessling, ka vizatuar njëkohësisht tri piktura në tri vende të ndryshme evropiane, falë robotëve që kanë imituar secilën lëvizje të tij.

Daily Mail njofton se vet artisti ishte në Vjenë, ndërsa robotët kanë vizatuar në Londër dhe në Berlin me ndihmën e transmetimit satelitor.

“Pikturat që i kanë bërë robotët janë pjesë e origjinalit që kam vizatuar unë, prandaj e plotësojnë atë”, ka deklaruar Kiessling.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.