MuzikeVIDEO

Rekord historik në muzikën shqiptare, Mozzik dhe Tayna 3 milion për një ditë (FOTO – VIDEO)

Ka kaluar vetëm një ditë që nga publikimi i super-hitit “Edhe ti” nga dyshja fantastike, Mozzik dhe Tayna.

Dy reperët e njohur publikuan dje këngën e re e cila me tu publikuar, përveç që është kthyer në një hit, po vazhdon të thyej rekorde klikimesh.

Brenda vetëm një ditë, projekti i tyre i parë i përbashkët ka kalur shifrën e 3 milionë shikimeve, ndërsa është trendi në shumë shtetet të Europës.

Në shtetet si Gjermania, Zvicra, Maqedonia, Austria, Slovenia dhe Shqipëria, kënga po vazhdon të jetë para.

Ndërkohë, “Edhe ti” po dëgjohet edhe në Suedi, Finlanda, Greqi, Norvegji, Belgjik, Itali, Kroaci, Britani dhe Francë.

I lumtur për lajmin janë shprehur edhe artistët, në një postim në Instagram Mozzik ka shkruar “Internacional pasha nanën”.

Show More

Related Articles

1 koment

  1. A mendoni qe kjo eshte kenga me e mire deri me sot?
    Nese nuk pajtoheni, tregoni se cila kenge ju mendoni qe duheshte te kete me teper shikime per nje dite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button