MuzikeVIDEO

Robert Berisha sjell këngën e re “Dashnores”

Ashtu siç e paralajmëroi muaj më parë, Robert Berisha, ka publikuar projektin e ri muzikor.

Dashnores” mban titullin kënga e artistit shqiptar, e cila duket se u realizua në kuadër të xhirimeve të Vitit të Ri, por që u lansua mbrëmë.

Tekstin dhe muzikën e ka bërë Mentor Sylejmani, ndërsa për orkestrimin është përkujdesur Duobass.

Sikurse vet titulli, projekti flet për dashnoret në tërësi dhe për këtë Roberti kishte deklaruar në një
intervistë më herët duke thënë se çdo shqiptar e ka nga një ‘dashnore’.

“Si në Kosovë, si në Shqipëri, kjo puna e dashnoreve është shumë në modë dhe besoj që ka për t’ju pëlqyer kënga ime. Gruaja ka vendin e vetë në shtëpi, po edhe dashnores është mirë t’i dedikosh këngë se edhe ato të shkrehtat kanë nevojë diku të përmenden”, është shprehur Roberti.

Ndërkohë, këngën tanimë mund ta gjeni në kanalin zyrtar të Robertit në YouTube dhe që besohet se do të mirëpritet nga publiku dhe mund te shkarkoni ne http://mp3.zemra.org/

Madje kjo këngë është kuptuar edhe si një diss ndaj ish-partneres së tij Nora Istrefit, e cila vetëm pak kohë më parë publikoi një këngë me titull “Anna”, ku i lutej një femre dhe i kërkonte të mos ia merrte partnerin.

S’dimë të themi ç’po ndodh me çiftin pas ndarjes, pork jo ngjan si një linjë mesazhesh të koduara. Nëse e keni dëgjuar Anën, dëgjoni edhe këngë e Robertit.

[NORA:] O Anna…
Oh no no Anna
Dashnin tem ti mos e merr
E di që munesh po so fair (x2)

Ooo
Ai po t’kqyr, ai po t’sheh
Veten pyt a mund ta kem
I pëlqen, syt e ti shkëlqen
Ajo e vren e m’shikon mua
E un i them, e un i them
Lumturia jem nuk o n’dor tem
Varet ti ca vendimi merr
N’dor tonë o Anna

Ajo është e bukur
Ajo është e mire
Trupi saj nuk ka koment
Buzët e saj si karamel( x2)

O Anna o no no Anna
Dashnin tem ti mos e merr
E di që munesh po so fair (x2)

[GJIKO:] Boll u përlajtem…
Mos ta ndin ty për Annën
Ty stlo per Kimin as për Rihannën
Un ty t’du pse spo beson qe mki mu
Jom tu e vrejt që ki ndrru
Sa her qelë ki kajt unë ta kam ble nji cant
Sa her t’kam bërtit jom merzit qe je mërzit
Ska shans me m’nzon ne flagranc
Mos rri n’distanc si me jetu n’Franc
Baby ca ke?
Mos e the derën e re
Mos e gjuj telefonin se prap duhna me ta ble
Jena bo si serial porque
Me na ni kojshit tu u rre
Ti e din un e di, un e di
Që ata kan shti amo un se kom shti
Kshuqe mos ta nin mamma
Se Anna don banana
Amo bananan time nah nah

[NORA:] Oh Anna oh no no Anna
Dashnin tem ti mos e merr
E di që munesh po so fair (x2)

Ooo
Se aj osht krejt qka un kom. Është jeta ime
Ti mundesh me pas kon don
Mendoje mirë

Oh Anna oh no no Anna
Dashnin tem ti mos e merr
E di që munesh po so fair (x6)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button