KosovaLajmeMaqedonia

Sërish termet në Maqedoni dhe Kosovë

Pas disa tërmeteve të cilat kanë goditur Kosovën ditët e fundit, një tjetër dridhje toke është regjistruar në vend rreth orës 02:34.

Sipas të dhënave të para të Qendrës Sezmiologjike Evropiane fuqia e tërmetit ka arritur shkallën 4.5 ballë të Merkalit.

Bëhet e ditur epiqendra ka qenë afër Kumanovës, në Maqedoni.

Ndryshe, tërmeti është ndier fuqishëm në disa qytete, duke përfshirë edhe Prishtinën, ndërkaq nuk raportohet për viktima në njerëz apo dëme materiale.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close