DashuriaSms Dashurie

Sms Dashurie 2011

Sms Dashurie
Sms Dashurie Shqip
SMS Dashurie Gjermanisht
Sms Dashurie Italisht
Sms Dashurie Anglisht
Poezi Dashurie Shqip

Ste dua per nje nat te bejm dashuri te tua ta kalojm jeten se bashku te dashuruer perplot lumturi eja vajz se ty pot pres pa ti shijuar buzet mos me lejo qe te vdes
ajde pra te ti puth buzet taa shuaj ket deshir se malli per ty spome len te lir
I LOVE shpirti im ,
TIAMO pa mbarim ,
TE DUA ne cdo kohe ,
dhe te them SAGAPO.

KOSOVE e SHQIPERI ,
gjaku kuq e zi ,
ata dashurohen,
taman si une dhe ti …

pres diten kur do vish
pres diten kur te takoj
pres diten kur te shoh
syri im im te te shohe
veshi im zerin tend te degjoj
qe edhe bilbilat e kane zili
pres castin kur ti te thuash
se shume me do
pres castin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur…
eh ajo dita…. kur do jete ajo dita…. se shume e gjate po me duket…
ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
jam me i lumturi i botes…
por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
ndoshta eshte edhe neser
por dije se une ate dite pres
qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon….

Ishte nje here <<dashuria>> edhe <<shoqeria>> dhe thot dashuria tek shoqeria:Cfare po ben ketu ti e cmendur; Dhe pergjigjet shoqeria: <<Po bej ata te qeshin qe ti i ben te qajne>>

E di qe me nje celular nuk mund te shikoj
E di qe me nje mesazh nuk mund te sjell afer meje
Por e di qe kur te fle naten
Do te shikoj ne endrren time

Nata ra serisht dhe une perseri
duke menduar per ty Zemer!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj sikur te ishim bashke………..
Ndjej doren tende qe perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy dhe puthemi me pasion,
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s”kerkoj asgje tjeter nga Jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
pa dashur emocionet e teperta me zgjojne……!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!!
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocione te pafundshme qe i adhuroj.!!!!!!!!!!!!!!!

me mesove te dashuroj por nuk me mesove si te mos vuaj tani qe sjemi bashk

Yjet jane ne qiell dhe jane te rralle por ty shpirt nuk di cte them cte quaj valle,nuk e di ne je nje yll apo je engjell por di qe je krijesa me e embel……….

Kjo eshte nata e dashurise,nata jote dhe e imja,kurore me yjet zjarr,ne dritaren kornize lumturie hedh shtat jeta,ardhmeria jone imagjinohet…..

Ma Mir Nje Flirt I Embel Se Nje Perjetesi E Hidhur

Dashuri eshte kur koha transformohet ne kujtese dhe ben te pranishme nje te kalur plot shprese.

Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.

Nje mik eshte dikush qe njeh melodine e zemres tende dhe e kendon kur ti ke harruar fjalet.

Nje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.
Trego tani ti ?far mendon?

Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot

As njeren as tjetren.

Kush troket sonte ne dere?

kush me fal pak drite ne terre?

kush jeton sonte per mua?

kush me thote sonte Te DUA

Nuk jam poet,
te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,
E shkruaj vetem per ty
Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ti puthsha buzet
Ti qe e lexon

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurine e pare
do ta kujtoj edhe ne varre.
Do te behem shkrumb e hi
do te tretem nga nje dashuri
zemra me thot te dua
pse me ben kaq shume te vuaj?

Bories I Re
Une Koken Se Ktheva
Kur Ti U Largove
Une Se Cfar Ndieva
Tani Me Pe Ne Sy
Thash “me Verboi”
Me Hyre Ne Zemer
Zemra Desh Ndaloi!

nese bota do te shuhej
kjo ska rendesi
se dashuria do te mbetej
dhe bota ime do ishe ti….

eshte dashuria ajo qe shkurton largesine, eshte malli qe shuan brengen, eshte endrra qe ben te jesh brenda dikujt…!

Shof qiellin te shof ty….
Shof detin te shof ty…..
Shof oren te shof ty…..
a ka mundesi te hapesh icik se me ke zene pamjen?

Sa here shihemi ne korridore
Ti vec pak mban syte nga mua
Mos u perplasshim ndonje dite
Se nuk te them “me fal” por “te dua”

e luta perendin te me jap nje lot
ai me dergoi detin
i kerkova pak zjarr
ai me fali diellin
i kerkova nje engjull
ai te dergoi ty
une e pyta pse ty …. me tha po ti me kerkove nje engjull

mirembreme ylli im
nje puthje ne hapsire
nje shpirt qe te kerkon
ti me ke humbu
valle dot nuk po me gjen
jam ne zemren tende
aty me burgose ti
dhe kam prane
te vetmen dashuri..
e di cila esht
ajo qe me dhurove ti….

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ?

NE MENGJES JE LULE TE MARR ERE
gjat dites je engjell mbrojtje prej teje kerkoj
ne mbremje je perendim sa bukur tek rri e te veshtoj
naten je enderr ter jeten me ty dua te kaloj

Te mendoj shpesh,ne enderr cdo nat me vjen.
nje shikim i joti zemren pesh ma ngren.
Kur mendoj vetmine si esht pa ty,shpejt
kujtoj lumturine kur rrinim te 2.
fjalet e pakta kishin shum kuptim…
aq me shum kur heshtja ledhatonte cod shikim.
kush e mendoi se jeta do na bente te tille loje
ku largesia ktheu dashurine ne rrenoje.
por prap ti je me mua,ne enderrat e mia.
sepse ato ruhen….
i ruan dashuria…… :’)

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Close