KosovaLajmeMaqedoniaShqiperia

Spiunët dhe UDBashët të preferuarit e politikes shqiptare

spiunetE kam vërejtur një fenomen te lidershipi ynë i majtë apo i djathtë i qëndres dhe të vetë populli ynë ma shumë kanë respekt spiunët e bijtë e bijat e tyre se patriotet e dëshmuar me breza.

Dua të cek një fenomen dhimbshëm që po ndodh te ne që nga Koha e Romakut e Bizantit, osmanllinjëve sllaveve dhe okupatorëve nazifashistë gjithmonë kemi pasur kuislingë spiunë dhe bashkëpunëtor të armikut.

Këta mjeranë këto jashtëqitje kombit tonë punuan me devotshmëri për Çizmet e huaja vrastare ,madje Adolf Hitleri ishte befasuar LDB se si kishte pasur gjirin e vetë spiunë shqiptarë me bollëk pa asnjë kusht spiunë vullnetar.

Te ne shqiptaret dy veta e kanë dënuar tradhtinë patrioti i madh dhe intelektuali e deputeti i Libohovës dhe Kosovës Avni Rrustemi, i cili vrau kryetradhtarin e kombit Esat Toptanin dhe lideri më i madh shqiptar i gjitha kohëve arkitekti dhe vizionari Enver Hoxha, i cili dënoi me plumb dhe burg tradhtaret madje spiunët i përdori me mençuri për tharje kënetash e rimëkëmbje atdheut. Franca dënoi tradhtinë De Goli vrau mijëra spiunë njëjtë vepruan edhe partizanet Italianë kur vranë Musolinin etj.

Kudo në botë tradhtia goditet te ne përqafohen xhelatët e popullit shqiptar dhe spiunët.

Pas viteve 90 ta ish LKJ -istat kaluan LDK dhe çdo parti shqiptare e në ilegale dhe në Shqipëri u infiltruan mbetjet balliste e zogiste dhe shërbimet sekrete serbo-ruse-greke e turke i futen hundët në çdo qeveri vizitat e Arkanit në Shqipëri eliminimi i patrioteve dhe luftëtareve të UÇK-së në ato vite u bë falë spiunëve tonë dhe agjenturave huaja antishqiptare .

Titistë, rankoviqista kosista udbash e bijë udbashesh që terrorizuan Adem Demacin, Ukshin Hotin, Ramadan Pllanen e mijëra burgosur u benë mish për gjah nga partitë tona pacifiste dhe luftës i kemi këmbëkryq në çdo parti dhe institucione spiunat .Janë në modë te ne hafijet ata dje anatemonin rrahin terrorizonin patriotet e pas lufte na u mbushen burgjet me Çlirimtarë këtu dhe Hagë nga hafijet spiunët tonë.

U rehabilituan mirë dhe kapen pozita larta kudo e idealistët rrugëve, Berisha lejoi me vite Damir Fazlliqin agjenturat greke serbe turke livadhisin në Shqipëri rehabilitoi Ahmet Zogun e shpurën e tij .

Kur të gjithë pritem Rilindjen më gëzim dhe fitoren e Edi Ramës ky vjen Kosovë dhe merr këshilltar të birin e Mehmet Maliqit Shkëlzenin për këshilltar ketë udbash dhe proserb dhe i cili mbetet armiku nr një i bashkimit kombëtar e pafalshme gabim që në start për Edin uroj mos bjerë ndikim marifeteve tij ose ta largoj nga detyra. Spiunët i gjen në polici, FSK, parti borde ndërmarrjesh janë sofistikuar në biznes e media.

Ata që na i qiten burgje burgosurit politik dhe prita luftëtaret sot po kullën, krejt bota ndëshkon tradhtinë ne e përqafojmë atë vallë qeveritë tona nuk mund punojnë pa spiunë kalibrit Shkëlzen Maliqit.

Avni Rrustemi thoshte tradhtaret plumbin hak e kanë ,por kjo fjalë ka mbetur vetëm në memoriet tona pasi sot të jesh i ndershëm atdhetar të përbuzin po ke spiunë me ADN spiuni ke punë privilegje çdo gjë marifete që turpërojnë popullin shqiptar.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close