s Sting është shoqëruar me presidentin sirian | www.Zemra.Org

Sting është shoqëruar me presidentin sirian

Këngëtari Sting është i njohur për angazhimet e tij për të drejtat e njeriut, mirëpo kësaj radhe janë publikuar disa fotografi ku ai shihet duke biseduar me presidentin e Sirisë, Bashar al-Assad.

Sting është ambasador i organizatës Amnesty International që nga viti 1981, por në vitin 2008, së bashku me gruan e tij Trudie Styler, është shoqëruar me diktatorin sirian.

Ai qe 30 vite merr pjesë në fushatat për të drejtat e njeriut, ndërsa një mik i këngëtarit ka shpjeguar se në kohën kur al-Assad e kishte ftuar atë në Siri, presidenti i këtij vendi konsiderohej si shpresë e demokracisë.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.