VIP

Adele: Dua vetëm të këndoj

Këngëtarja britanike Adele nuk e pëlqen shumë jetën në sytë e publikut.

Fituesja e çmimit Grammy thotë se ajo urren të jetë e famshme dhe nuk është e interesuar të marrë pjesë në zhurmën që shoqëron suksesin e saj.

“Unë isha një fëmijë i adoptuar etiopian… kjo nuk është e vërtetë. Zot, ka aq shumë thashetheme për mua. Unë nuk dua të jem e famshme… nuk dua të jem në fytyrat e njerëzve. Kam arritur të qëndroj jashtë syve të publikut”.

“Një ditë ecja nëpër Sheshin Trafalgar gjatë një të diele pasdite. Isha ca e shqetësuar… isha në pizhame pasi më duhej të punoja një ditë më herët… por askush nuk më njohu. Disa njerëz shikuan rrotull, por… menduan, ‘Çfarë do të bënte ajo duke ecur nëpër shesh me pizhame’”.

“Unë dua vetëm të bëj muzikë. Mendoj, ende shpresoj të kem ca goditje pas dhjetë vitesh. Por e gjitha çfarë gjithmonë kam dashur ishte të këndoj”, ka thënë Adele. /

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button