s Adele: Dua vetëm të këndoj | www.Zemra.Org

Adele: Dua vetëm të këndoj

Këngëtarja britanike Adele nuk e pëlqen shumë jetën në sytë e publikut.

Fituesja e çmimit Grammy thotë se ajo urren të jetë e famshme dhe nuk është e interesuar të marrë pjesë në zhurmën që shoqëron suksesin e saj.

“Unë isha një fëmijë i adoptuar etiopian… kjo nuk është e vërtetë. Zot, ka aq shumë thashetheme për mua. Unë nuk dua të jem e famshme… nuk dua të jem në fytyrat e njerëzve. Kam arritur të qëndroj jashtë syve të publikut”.

“Një ditë ecja nëpër Sheshin Trafalgar gjatë një të diele pasdite. Isha ca e shqetësuar… isha në pizhame pasi më duhej të punoja një ditë më herët… por askush nuk më njohu. Disa njerëz shikuan rrotull, por… menduan, ‘Çfarë do të bënte ajo duke ecur nëpër shesh me pizhame’”.

“Unë dua vetëm të bëj muzikë. Mendoj, ende shpresoj të kem ca goditje pas dhjetë vitesh. Por e gjitha çfarë gjithmonë kam dashur ishte të këndoj”, ka thënë Adele. /


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.