s Thaçi: Shqiptarë, votoni direkt VMRO-në dhe Zaevin, kështu e keni direkt pushtetin | www.Zemra.Org

Thaçi: Shqiptarë, votoni direkt VMRO-në dhe Zaevin, kështu e keni direkt pushtetin

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi për herë të parë pranon se shqiptarët më së miri është që të votojnë në mënyrë të drejtëpërdrejtë Nikolla Gruevskin apo Zoran Zaevin, që nënkupton VMRO-DPMNE-në ose partinë maqedonase në opozitë LSDM-në.

thaci

Thaçi këto komente i ka bërë në një debat televiziv të realizuar në radio televizionin 21. Thaçi vlerson se pushtetin apsolut e kanë partitë maqedonase, ndërsa ministrat shqiptarë qoftë të BDI-së apo të PDSH-së nuk kanë kurfarë pushteti, andaj ai apelon që të votohen në mënyrë direkte partitë maqedonase.

“Fundi i fundit po të jemi të guximshëm, nëse vazhdohet kështu nuk është në rregull për të votuar as për BDI-në as për PDSH-në, voto vëlla ose për VMRO-në ose për LSDM-në, direkt e ke pushtetin. E tha Alberti në formën më të butë, ndoshta nuk deshi të jetë i ashpër, pra unë kështu e kuptoj fjalinë në fillim të emisionit. Jo opcion qytetarë por opcion interesi Arben.

Shko ti lute ministrin e shqiptarëve dhe nuk ka në dorë asgjë, njësoj. Si ai i PDSH-së edhe ai i BDI-së. Shko vëlla voto për VMRO-DPMNE-në apo për LSDM-në, thuaj ati kryetarit të degës se unë ti bi 50 vota dhe u sos puna”, ka deklaruar Thaçi.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.