ShqiperiaSport

UEFA: Përgjegjësi, edhe vendi pritës

“Përveç përgjegjësisë së atyre që provokojnë incidente, rregullorja e UEFA-s parashikon masa edhe për federatën pritëse”.

Kështu është shprehur për ANSA-n, zëdhënësi i UEFA-s, Rob Faulkner, duke iu referuar trazirave të djeshme në stadiumin Luigi Ferraris të Xhenovës.

“Federata që organizon ndeshjen duhet të garantojë sigurinë në stadium dhe zhvillimin e qetë të ndeshjes”, është shprehur ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button