BotaLajme

Vritet kosovari 29 vjeçar në rrethana misterioze

Lausanne, 30 tetor (p.j) -Infomacionet  e  para të policisë zvicerane flasin se ai është  një zviceran  29-vjeçar me origjinë nga Kosova i cili është qëlluar disa herë me revole. Trupi i tij u gjet në një garazh në rrugën “Avenue de la Gare”, njofton agjencia informative.

“Nuk kishte kihste asnjë gjak, kishim  menduar se ai kishte një sulm në zemër.” Kanë pohuar banuesit në lagjen  Chavannes afër Renens (Lausanne)  të cilët kishin hasur në orën 15:40 në një viktimë.

Qytetarët dhe policia dëshmimet e para i kanë tek një Peugeot 308 gri, të regjistruar në kantonin Vaud. Banorët thanë se kjo makinë ishte mbi një orë përpara se trupit të  pa jetë.

“Unë nuk e di, ai nuk jetoi këtu, por unë e di se ai kishte një Mercedes”, tha fqinji tjetër. Hetimet e ndryshme janë në vazhdim dhe policia kanë nisur një apel për dëshmitarët. Një mundi u mbajt në fund të martën në mëngjes në zonën, duke mobilizuar njëzet xhandarët dhe njëmbëdhjetë policënga Lausanna, të shqëruar nga dy qenë, shkruan sot “20 minutes”.  Hetimet vzahdojnë, ku policia dyshon në disa pista.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button