Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Zbulohen motivet per vrasjen ne Has, nga dasma në mort vëllai vret vëllanë për parkim (Video)

25

Një dasma të gjithë të pranishmit i janë drejtuar ceremonisë së mortit pasi vëllai vrau vëllanë për parkimin e makinave.

Sipas mediave Kosovare si dhe autoriteteve zyrtare njëri vëlla ka lejuar tjetrin që makinat e dasmës të parkohen në një pronë të përbashkët. Por me këtë nuk është pajtuar vëllai i tretë.Incidenti është shënuar në momentin kur krushqit kanë hyrë në oborr ndërkohë që shkak i vrasjes dyshohet të jetë mosmarrëveshja ndërmjet vëllezërve

Ngjarja ka ndodhur dje në fshatin Krajk të Hasit dhe viktima është Kujtim Likaj. Kurse i plagosur rëndë në këtë krim dasme është djali i tij dhe dy vëllezërit e tjerë të së njëjtës familje. Ata janë dërguar në spitalin e Prizrenit për ndihmë mjekësore. Autor i dyshuar i ngjarjes është vëllai i viktimës Kujtim Likaj.

dasma

Zyrtarisht, lajmi u konfirmua nga autoriteti policor. “Mund të konfirmoj se sot rreth orës 14:30, kemi marr një informacion për të shtëna me armë zjarri në fshatin Krajk të Hasit dhe ku menjëherë njësitet e Policisë së Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes së bashku me ambulancën. Si pasojë e një konflikti familjar, një person ka mbetur i vdekur dhe vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku në vendin e ngjarjes. Nga i njëjti konflikt kanë mbetur të plagosur katër persona. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Prokurori i Shtetit i cili po merret me rastin”, – deklaroi zyrtari policor lokal Vesel Gashi.- shkruajnë mediat kosovare

Comments are closed.