KosovaLajmePolitikaVIP

Adelina Ismaili uron Isën për fitore

Këngëtarja e njohur e trojeve shqiptare, Adelina Ismaili uron përzemërsisht kreun e ri të LDK-kë Isa Mustafa për postin e tij si kryetar i LDK-së. E veshur serioze si rrallë ndonjëherë, Adelina i ka qëndruar besnike kësaj force politike.

Këngëtarja e njohur e trojeve shqiptare, Adelina Ismaili uron përzemërsisht kreun e ri të LDK-kë Isa Mustafa për postin e tij si kryetar i LDK-së. E veshur serioze si rrallë ndonjëherë, Adelina i ka qëndruar besnike kësaj force politike.

“Duke iu dëshiruar shëndet, fat dhe suksese në rrugën drejt përndritjes së rifilluar të shtetit të Kosovës, kam patur privilegjin t’ju
njoh dhe të krenohem me këtë. Sot kam nderin të përgëzoj fitoren tuaj më të madhe, me shpresë që kjo ngjarje të kthejë unitetin dhe namin e vërtetë të LDK-së.

Urime Isa Mustafa për fitoren si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Urimet më të përzemërta për Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Kosovën. Zoti e bekoftë popullin e Kosovës. Zoti e bekoftë Kosovën”, është shprehur Adelina Ismaili.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button