BotaLajme

Agjenti anglez do të ndahet nga gruaja, e vë në listën e terroristëve

Londër, Ka zgjedhur rrugën më të shkurtër e më të çuditshme për tu ndarë nga gruaja e tij duke shmangur kështu avokatët dhe gjykatat.

Një funksionar emigracioni anglez ka shtuar emrin e gruas së tij me origjinë pakistaneze në listën e zezë ( black list) të terrorizmit.

Kur gruaja kthehet në shtëpi pas një pushimi të shkurtër, në bordin e fluturimit u cilësua si “person i rrezikshëm”. Emri i saj ishte në listën e personave të dyshuar që kanë lidhje me terrorizmin dhe iu ndalua hyrja në Angli.

Pas tre vjetësh mashtrimi doli në sipërfaqe. Pas kësaj agjenti anglez është pushuar.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close